Онлайн-показ вистав – 160 років від дня народження ПЕТРА КРУТІКОВА

  1. 160 років від дня народження ПЕТРА КРУТІКОВА – культової особистості в історії українського циркового мистецтва!

До дня народження Петра Крутікова дивіться у нашому ОНЛАЙН ефірі авторський сюжет Ольги Кіпніс з програми «РОДОМ З УКРАЇНИ».

4 квітня 1860 року в Києві народився видатний дресирувальник коней, меценат та засновник уславленого на весь світ стаціонарного цирку Hippo-palace (Кінний палац) ПЕТРО КРУТІКОВ.
Син генерала Сільвестра Крутікова, молодий аристократ Петро Крутіков, красень та спортсмен, з юридичною освітою, яку отримав в Університеті Святого Володимира, почавши блискучу кар`єру у канцелярії губернатора, раптом полишає службу. Він мав єдину пристрасть – коней. На вулиці Велика Васильківська, 36, Крутіков купує будинок, на подвір`ї якого облаштовує імпровізований манеж. Швидко досягнувши приголомшливого успіху, Крутіков невдовзі виїздить на гастролі до Європи. Після повернення в Київ на власні гроші будує Кінний палац – стаціонарний цирк на вулиці Миколаївській, 6 (нині вул. Городецького), відкриття якого відбулося 23 листопада 1903 року.
Hippopalace (Кінний палац) Петра Крутікова стає модернізованим і найпрестижнішим стаціонарним цирком у Європі, а самого дресирувальника визнано одним з найуспішніших циркових артистів світу.
У 1941 році будівля Кінного палацу Крутікова була зруйнована вибухом. На його місці 1960 року побудували кінотеатр «Україна».
Сліди самого Петра Крутікова стерті колесом кривавої революції 1917 року. Подальша доля його невідома. Також поки не знайдено жодної фотографії Петра Крутікова.