Правила для відвідувачів з обмеженими можливостями

ПРАВИЛА доступу у приміщення Національного цирку України осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку, інших маломобільних груп населення

Загальні положення

 • Правила доступу у приміщення Національного цирку України (далі – Цирк) осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку, інших маломобільних груп населення (далі – Правила, Особи, що потребують допомоги) розроблені з урахуванням заходів визначених державними будівельними нормами України “Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення“, Законом України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні“, Конвенцією про права інвалідів з метою забезпечення реалізації державної політики щодо створення безперешкодного життєвого середовища для Осіб, що потребують допомоги на території Цирку, забезпечення права таких осіб на безперешкодний доступ до приміщень Цирку, зручності та комфортності перебування в Цирку Осіб, що потребують допомоги, створення умов для високоякісного обслуговуваня пересоналом Цирку та забезпечення Особам, що потребують допомоги можливості вести незалежний спосіб життя і на рівні зі всіма громадянами приймати участь у громадському, культурному житті суспільства тощо.
 • Цими Правилами визначається порядок доступу Осіб, що потребують допомоги до приміщень Цирку для отримання його послуг і спілкування з персоналом, порядок взаємодії персоналу і служб Цирку з Особами, що потребують допомоги та між собою.
 • Правила розміщуються біля кнопки виклику та оприлюднюються на офіційному веб-сайті Цирку.

Порядок доступу до приміщення цирку осіб, що потребують допомоги

 • Вхід до Цирку здійснюється по сходам, що ускладнює та/або унеможливлює самостійний доступ Осіб, що потребують допомоги у його приміщення. Для отримання допомоги щодо доступу в приміщення Цирку перед початком вистави (не раніше 45 хвилин до початку вистави) Особам, що потребують допомоги, необхідно знаходитися під сходами перед службовим входом (крайні праві двері з козирком) та зв’язатися за телефоном з головним адміністратором Захаренко Оленою Ігорівною або скористатися кнопкою виклику чергового адміністратора щоб домовитися про допомогу.
 • Кнопка виклику розміщена, справа від центрального входу під сходами з рейками для візків навпроти дверей службового входу з козирком. Після надходження звукового сигналу виклику, Головний адміністратор та/або будь який черговий адміністратор спуститься до людини з обмеженими можливостями разом з помічниками.
 • У разі якщо Особа звертається до Цирку з метою отримання інформації про послуги Цирку та придбання квитків на вистави Цирку, Головний адміністратор повідомляє про це Службу реалізації, персонал якої надалі контактує із Особою та забезпечує їй можливість задовольнити потреби, передбачені даним пунктом Правил.
 • В тому випадку, якщо Особа, що потребує допомоги, звертається до Цирку з метою перегляду циркових вистав/заходів, Головний адміністратор повідомляє про це Службу манежу (уніформа) та чергового адміністратора для супроводження.
 • Служба манежу вживає заходи щодо транспортування Особи разом з інвалідним візком або окремо Особи та інвалідного візка, спеціальної апаратури та обладнання, якими вона користується у всіх складних місцях Цирку та до глядацької зали, де разом з адміністратором її розмішують для перегляду вистави:
 • при наявності можливості та, у разі згоди Особи, її залишають у візку, який розташовують у проході Цирку в безпечному та зручному для перегляду вистави місці;
 • якщо відсутня можливість та/або згода Особи на її розміщення згідно п. 2.6.1, її розміщують на місце згідно придбаного квитка, а візок передається черговим адміністратором на зберігання у гардероб.
 • Консультативна допомога щодо напрямків руху, забезпечення супроводу Осіб, що потребують допомоги по приміщенню Цирку та, при потребі, надання фізичної допомоги покладається на адміністраторів Цирку та Служби манежу.

Дирекція ДП «Національний цирк України»

Інформація